Zapowiedź Święta Młodego Wina 2015 w mieście Sandomierz.

W zeszłym roku Święto Młodego Wina (ŚMW) w Sandomierzu przeszło mi koło nosa niezależnie ode mnie i nie miałem z tego żadnej przyjemności. Ale tym razem postanowiłem, że będzie inaczej. Jest to bowiem super okazja, aby w jednym mieście, na jednej imprezie, poznać osobiście tylu winiarzy i ich dzieła, czyli wina i o tym z przyjemnością Wam zdam relację.

Organizatorami tegorocznego ŚMW jest Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy we współpracy z Województwem Świętokrzyskim, Miastem Sandomierz, Starostwem Powiatowym w Sandomierzu, Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, Fundacją Kultury Ziemi Sandomierskiej, Sandomierskim Centrum Kultury, sandomierskimi restauracjami i hotelami oraz partnerami medialnymi: Magazyn WINO, Vinisfera.pl i Winicjatywa.

Poniżej prezentujemy informacje o Programie Święta Młodego Wina w Sandomierzu wraz z plakatem informacyjnym.

21 listopada 2015 r.

W godz. 11:00 – 14:00 część konferencyjna, Ratusz, wstęp wolny; prezentacja winnic i produktów regionalnych; wykład Marty Wrześniewskiej z Winicjatywy na temat: „Kieliszek do wina” oraz wykład Magdaleny Kapłan z Winnicy Faliszowice na temat: „Zakładanie przydomowej winnicy”.

O godz. 14:00 uroczyste otwarcie,  Zamek Kazimierzowski, wstęp wolny.

O godz. 15:30 Winny korowód,  początek – Dziedziniec Zamku; koniec – Rynek Starego Miasta.

W godz. 16:00 – 22:00 degustacja win w restauracjach . Wstęp dla posiadaczy Paszportu Enoturysty, który można zarezerwować wysyłając zgłoszenie na adres: sandomierscywiniarze@gmail.com; lista winnic w restauracji na końcu artykułu. Winiarze będą również informować o przyjmowaniu w dniu jutrzejszym gości  w swoich w winnicach.

O godz. 16:30 warsztaty: „Wiedza o winie z elementami . sommelierskimi,  Ratusz, warsztaty płatne 50 zł. połączone z degustacją win, prowadzi  Monika Bielka – Vescowi ze Szkoły Sommelierów w Krakowie.

O godz. 19:00 wykład: „Jak kupić dobre wino i nie wydać fortuny”,  : Ratusz, wykład płatny 20 zł. Prowadzi Marta Wrześniewska.

22 listopada 2015 r.

Organizatorzy zapewniają kontynuację uczty w restauracjach oraz dzień otwartych piwnic w okolicznych winnicach.

Lista winnic w restauracjach i hotelach.

Winnica Modła – Bistro Podwale

Winnica Faliszowice – Kordegarda

Winnica Nad Źródłem – Lapidarium

Winnica Nad Jarem – Apart Hotel

Winnica Sztukówka – Restauracja Basztowa

Winnica Avra – Hotel Ciżemka

Winnica Sandomierska – Iluzjon

Winnica Płochockich – Hotel Sarmata

 

Do zobaczenia w Sandomierzu!

Przeczytaj również: