Nasze Pierwsze Wino będzie enoturystą razem z przyjaciółmi podczas tegorocznego Święta Młodego Wina w Sandomierzu.

To już nie długo, bo w trzeci weekend listopada Sandomierz stanie się polską stolicą winiarstwa. Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy zaprasza na kolejną już czwartą edycję tego święta. Cieszymy się, że Nasze Pierwsze Wino będzie enoturystą razem z naszymi przyjaciółmi podczas tegorocznego Święta Młodego Wina w Sandomierzu.

Paszport enoturysty w tym roku obejmuje m.in.: degustację młodego wina z okolicznych winnic, mapkę z rozmieszczeniem lokali biorących udział w święcie, okolicznościowy kieliszek, torebkę – zawieszkę z logo imprezy, spotkania z winiarzami, zwiedzanie sandomierskich podziemi, udział w konkursie na najlepsze wino, wieczorny koncert zespołu MEGITZA TRIO. Jest też specjalny pakiet kierowcy upoważniający tylko do zwiedzania sandomierskich podziemi i udział w wieczornym koncercie.

paszport-enoturysty

Pakiet enoturysty.

Winnice, które będzie można poznać w trakcie tegorocznego Święta Młodego Wina w Sandomierzu, to: Winnica Carolus w Restauracji Staromiejskiej, Winnica Modła w Restauracji Basztowa, Winnica Na Rozdrożu w Lapidarium pod Ratuszem, Winnica Nad Jarem w Bistro Podwale, Winnica Nobilis w Hotelu pod Ciżemką, Winnica Płochockich w Hotelu Sarmata, Winnica Sandomierska w Iluzjon Art Cafe, Winnica Św. Jakuba w Kawiarnii u Dominikanów gościnnie Dwór Dwikozy,  Winnica Mazurak w Cafe Kordegarda, Winnica Dom Bliskowice w Restauracji Basztowej, Winnica Kędrów w Restauracji Świętokrzyska.

Święto Młodego Wina w Sandomierzu to również okazja do dyskusji z doświadczonymi winiarzami na temat uprawy winorośli i produkcji wina. Nieodzownym elementem imprezy jest Winny Korowód. Jest to barwny przemarsz winiarzy wraz z uczestnikami, orkiestrą i Sandomierską Chorągwią Rycerską przez miasto.

Program Święta Młodego Wina 2016

PIĄTEK 18 Listopada 2016

19:00 SPOTKANIE WIECZORNE – Tradycje winiarskie Województwa Świętokrzyskiego – spotkanie z winem, winiarzami, historykami, dominikanami – Piwnice Węgra Lazarczyka – Hotel Pod Ciżemką

SOBOTA 19 Listopada 2016

11:00 – Uroczyste otwarcie – Zamek Kazimierzowski – wstęp wolny – Prezentacja winnic 12:00 – Winny Korowód – z dziedzińca Zamku na Rynek Starego Miasta 13:00 – 21:00 – degustacja win oraz możliwość zakupu specjalnych przekąsek, dań sezonowych i regionalnych w lokalach 20:00 – Koncert Galowy recital zespołu MEGITZA TRIO – Dom Katolicki 21:00 – Ogłoszenie wyników konkursu Wręczenie nagród dla uczestników Święta Młodego Wina – Dom Katolicki 13:00 – 18:00 – możliwość zwiedzania trasy podziemnej

W trakcie imprezy odbywają się warsztaty tematyczne dla osób które wcześniej opłaciły wejściówkę na te warsztaty.

14:30 – Czynniki wpływające na styl, jakość i cenę wina – warsztat prowadzony przez Monikę Bielkę-Vescovi (Szkoła Sommelierów Kraków)

17:00 – Polskie wina – starsze roczniki – warsztat prowadzony przez Mariusza Kapczyńskiego ( Vinisfera )

NIEDZIELA 20 Listopada 2016

Kontynuacja kulinarnej uczty w restauracjach Dzień Otwartych Piwnic w okolicznych winnicach.

Szczegóły i rezerwacja paszportów enoturysty uprawniających do uczestnictwa w degustacji pod adresem e-mail: sandomierscywiniarze@gmail.com.

.

Przeczytaj również: