O nas

Nazywam się Sylwester Kościelecki. Na co dzień jestem zapracowaną osobą, ale za to pogodną i otwartą. Zawodowo zajmuję się informatyką a właściwie doskonaleniem usług i procesów IT (szczegóły na LinkedIn). Prywatnie, otaczają mnie cudowne dwie kobiety: Kasia (żona) i Hania (córka). Interesuje się sportem, kuchnią, poszukiwaniem nowych możliwości spełniania się. Moja nowa pasja, to winiarstwo.


KasiaNazywam się Katarzyna Kościelecka. Kocham wino i podróżując smakuję w miarę możliwości regionalne produkty … zwłaszcza podróżując najczęściej zawodowo a czym się zawodowo zajmuję – zapraszam na LinkedIn. Serdecznie kibicuję Sylwestrowi w jego nowej pasji. Mam nadzieję, że ze swojej strony moja pomoc wpłynie pozytywnie na rezultat końcowy :).


foto_valdiWitam odwiedzających naszego bloga. Nazywam się Waldemar Kupis. Pracuję w Magnetto Automotive. Odpowiadam za analizę procesów produkcyjnych oraz pracuję jako manager nowo powstających projektów grupy Renault-Nissan oraz PSA (Peugeot-Citroen). Prywatnie żonaty od 2007 r. i podobnie jak Sylwester również z Kasią – i nie ma tu nic dziwnego, bo parafrazując mistrza „wszystkie Kasie, to fajne dziewczyny”. Wolny czas lubię spędzać w plenerze – nasza ziemia świętokrzyska to naprawdę doskonałe zaplecze turystyczne z bogactwem możliwości. Podczas pogody gorszej do spacerów, zalegam na kanapie z książką, delektuję się muzyką, lub tkwię przed sztalugą z nadzieją, że „coś z tego będzie”. Lubię eksperymenty kulinarne oraz kuchnie pachnącą ziołami. Bliska mojemu sercu Portugalia, Hiszpania, Maroko i Lanzarote gdzie kosztowałem wina z winnicy powstałej na glebie powulkanicznej i z bardzo ciekawą technologią uprawy. Z rozrzewnieniem wspominam pobyt na Bałkanach które zjechaliśmy z żoną na wszystkie strony zatrzymując się na chwilkę w Albanii, by za moment udać się do Czarnogóry. Mieszkając u przesympatycznych gospodarzy mieliśmy okazję spróbować własnej roboty wina. Asortyment posiadali bogaty i różnorodny. Czego oni tam dodają? Wtedy sobie myślałem – fajnie tu mają – ciepły klimacik, winorośl na stoku a przy domu kiwi, ech gdyby tak u nas… to może i ja bym kiedyś jakieś winko … tak sam … ech. No i dopadło – pomimo różnicy klimatów.


pawelWitam Was serdecznie. Nazywam się Paweł Malecki. Urodziłem się i mieszkam w przepięknym i historycznym Sandomierzu. Moją wielką pasją jest fotografia. Uwielbiam też podróżować i smaczną kuchnię. Odkryłem całkiem niedawno nowe możliwości spełniania się w fotografii winiarskiej, dzięki czemu poznaję nowych ludzi a w obiektywie mogę dostrzegać nie znane mi dotąd tradycje polskiego winiarstwa, będące w zasięgu mojej ręki, bo na Ziemi Sandomierskiej.


adamNazywam się Adam Stankiewicz. Moja przygoda z winem rozpoczęła się 15 lat temu od enoturystycznej wycieczki do Burgundii – kolebki współczesnego winiarstwa. Miałem wówczas szczęście poznać kilku legendarnych winiarzy jak np. Olivier Leflaive czy Nicolas Rossignol, tudzież zaprzyjaźnić się z szeregiem czołowych sommelierów i wine-blogerów. Dzięki temu, zostałem dopuszczony do tzw. „drugiego kręgu” zarezerwowanego dla osób zaufanych i sprawdzonych. Od tego czasu Burgundia i jej burgundy stały się dla mnie synonimem ciężkiej i precyzyjnej pracy, tudzież perfekcyjnej lekkości i harmonii wytwarzanych tutaj win. Moje burgundzkie peregrynacje starałem się opisać w blogu Burgundzki Blog Bardzo Osobisty. Inne regiony, które w tym czasie poznałem, i również bardzo wysoko sobie cenię to Alzacja, Jura, Prowansja we Francji, Priorat w Hiszpanii i Oregon w USA. Te rozliczne podróże i zdobyte doświadczenia, utwierdziły mnie w przekonaniu, że tak naprawdę wino, rozumiane jako płyn w kieliszku i jego ocena (oczy, nos, język) o wiele mniej mnie interesuje niż bezkresna sfera kultury wina, która rzeczony kieliszek otacza. Dla przykładu, kulturą wina są wielopokoleniowe tradycje winiarskie regionu, winiarski savoir vivre, dobór win do potraw i odwrotnie, wina afrodyzjaki, enoturystyka, przechowywanie i dojrzewanie win, rola dębu w winiarstwie, inwestycje w wina, czy jakże tajemnicza biodynamika, żeby wymienić tych kilka najbardziej znanych tematów. Innymi słowy kultura wina postrzega swój świat na zewnątrz kieliszka, a nie w jego środku.

 

W przypadku pytań i sugestii proszę o kontakt mailowy na adres

sy*******************@gm***.com











.